הקשר בין בררנות וקומה נמוכה

הקשר בין בררנות באכילה וקומה נמוכה בילדים
מהו הקשר בין מזון וגדילה בילדים? על מנת לענות על שאלה זו יש להבין למעשה מהו תהליך הגדילה. לצורך בניית תאים חדשים נדרשים לגוף “חומרי גלם” מהם הוא יכול לבנות תאי עצם, תאי דם, תאי שריר ועוד. גדילה הינו מצב פיזיולוגי בו מתרחשים תהליכים מואצים של בניית תאים בגוף. כאשר נבנים תאי עצם חדשים מתאפשרת צמיחה לגובה. את “חומרי הגלם” לתהליכי הבניה האלו אמור הילד לקבל מהמזון. אולם, כאשר ילד סובל מבררנות באכילה ומצריכת מזון מועטה ולא מגוונת כתוצאה מכך, הוא עלול לפגוע ביכולת של הגוף שלו לבנות תאים חדשים בקצב הרצוי ובעקבות כך לסבול מעיכוב בגדילה המתבטא בקומה נמוכה ובמשקל גוף נמוך.

כיצד משפרים צריכת מזון של ילדים בררנים?
יצירת שינויים בצריכת המזון במטרה להביא לשיפור הגדילה אצל ילדים בררנים עשויה להיות לעיתים משימה לא פשוטה. לרוב בשלב ראשון מנסים להעשיר את תזונתו של הילד באוכל רגיל, אולם לעיתים תכופות אין די בכך ויש צורך להיעזר באבקות העשרה או בתוסף תזונה לילד רזה שיעניקו לילד את רכיבי התזונה החסרים. במקרים אלו חשוב לבחור בקפידה את תוסף המזון המתאים ביותר עבור הילד. תוספי תזונה לילד נמוך צריכים להכיל הרבה קלוריות וחלבון ולהכיל ויטמינים ומינרלים החשובים ספציפית לתהליכי גדילה. עדיף לבחור בתוסף תזונה לילד נמוך קומה שייעודי לגדילה, שהוכח מחקרית כעוזר לגדילה ושמיוצר בחברה אמינה ואיכותית.

PRO-UP תוסף תזונה מיוחד לילדים נמוכים ורזים
PRO-UP הינה אבקת העשרה שפותחה על-ידי חברת “הדסה ביימל” על פי מרשם של רופאים ודיאטנים מביה”ח שניידר לצורך מחקר. המחקר בדק את השפעת צריכת הפורמולה על קצב גדילתם של ילדים נמוכים ורזים במיוחד (מתחת אחוזון 10 בגובה ומשקל) בגילאי 3-9. המחקר עקב אחר 200 ילדים במשך שנה. ממצאי המחקר הראו כי ילדים ששתו את הפורמולה בעקביות לאורך כל התקופה שיפרו משמעותית את גובהם ומשקלם. ממצאים אלו פורסמו בעיתונות הרפואית העולמית והוצגו בכנסים בינלאומיים של רופאי ילדים ודיאטנים.

גלילה לראש העמוד