כיצד מתמודדים עם חוסר תאבון בעקבות מחלת הקורונה?

מי שחלה בקורונה, וגם סביבתו הקרובה של החולה, יודעים כי אחד הסימפטומים הנפוצים של המחלה הוא אבדן חוש הטעם והריח.

בעת המחלה, כאשר הגוף חלש ומותש, רבים מהחולים סובלים מחוסר תאבון המאפיין מצבי חולי באופן כללי. בנוסף לכך, אבדן חוש הטעם והריח מורידים עוד יותר את הרצון לאכול בשל אבדן ההנאה מהאוכל.

אבדן הרצון לאכול, בשילוב מצב החולי, גורמים להיחלשות נוספת של הגוף ושל מערכת החיסון בפרט, בשל העדר אספקת רכיבי מזון החיוניים לגוף לצורך ההתמודדות עם המחלה. במידה וחוסר התאבון חולף תוך מספר ימים אין צורך להיבהל, אולם אם מצב זה נמשך לאורך זמן חשוב לתת לו מענה על מנת למנוע התדרדרות במצב החולה.

במקרים אלו, חשוב לנסות לספק לגוף את המקסימום האפשרי במסגרת היכולת של החולה. במילים אחרות, צריך למצוא פתרונות תזונתיים שבנפח ארוחה קטן יספקו כמה שיותר קלוריות, חלבון, ויטמינים ומינרלים.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לשלב אבקות העשרה בתוך המזון שהמטופל רגיל ומוכן לאכול בעת מחלתו. למשל, אם מדובר באדם שעיקר ארוחותיו מבוססות על מרק (שברוב המקרים אינו תורם הרבה קלוריות ומעט מאד חלבון, אם בכלל) אז ניתן להוסיף לקערת המרק שלו אבקת העשרה בטעם נייטרלי. האבקה יכולה להיות פרווה, כמו “הדסה לאנצ’ פלוס” או חלבית (למרק כתום למשל) כמו הדסה שייק נייטרלי.

לחולה שאוהב לאכול מוצרי חלב כמו יוגורטים ומעדנים אפשר להוסיף אבקת “הדסה שייק” במגוון טעמים בהתאם לטעם המקורי של האוכל. למשל, למעדן בטעם וניל רצוי להוסיף הדסה שייק וניל ולמעדן בטעם שוקו את אותה אבקה בטעם שוקו. ניתן להוסיף אבקה עם טעם גם למוצרים ללא טעם ספציפי כמו שמנת חמוצה למשל אותה ניתן להעשיר באבקה בטעם וניל/שוקו/תות/קפה/ בננה או בטעם נייטרלי אם רוצים לשמור על הטעם המקורי של השמנת.

כאשר רוצים לתסף את המזון גם בויטמינים כמו ויטמין D החשוב למערכת החיסון ניתן להשתמש באבקת PRO-UP. אבקה זו אמנם מיועדת במקור לילדים עם עיכוב בגדילה, אבל גם מבוגרים יכולים להשתמש בה כיוון שהיא עשירה בקלוריות וחלבון ומועשרת בויטמין D, ברזל, סידן, אבץ, ויטמין A וויטמין C. את האבקה ניתן להוסיף למזון קר או פושר כמו מוצרי חלב.

מי שמתקשה לאכול אבל מצליח לשתות, יכול לשלב אבקות גם בשתייה. ניתן להכניס אבקת “הדסה שייק” לנס קפה או חלב, ניתן להשתמש באבקה הנקראת “הדסה ג’ויס” ממנה מכינים מיץ בטעם תפוז או תות-בננה וניתן אף להכניס “הדסה לאנץ” לשתייה בארוחות בשריות כאשר רוצים שהשתייה תהיה פרווה.

לסיכום – אם גם את/ה חליתים בקורונה וחווית את אבדן התאבון הנילווה לעיתים קרובות למחלה, חשוב להקפיד על תזונה שתיתן מענה לצרכים של הגוף. על מנת לעשות זאת, חשוב להיוועץ בתזונאי/ת קליניים אשר ידעו למצוא עבורך את הפתרון הנכון ביותר מבחינה רפואית.

גלילה לראש העמוד