מהי התזונה הנכונה עבור גדילה תקינה של ילדים

מהי התזונה הנכונה עבור גדילה תקינה של ילדים?
תזונה נכונה הינה בסיס לגדילה תקינה של הילד. כאשר מדברים על תזונה נכונה מתכוונים להרכב המזון וכמות המזון שצורך הילד. חוסר תיאבון בילדים עלול להוביל לצריכת מזון מועטה מידי ולצריכה בלתי מספקת של רכיבי מזון החיוניים לגדילה. לצורך שיפור גדילה של ילד חשוב לעבור אבחון תזונתי מקיף הכולל בירור של הרגלי האכילה של הילד, חישוב צריכת המזון שלו והטמעת שינויים בתזונה. במקרים רבים צריכת מזון נמוכה נובעת מחוסר תאבון של הילד.

במסגרת האבחון התזונתי נבדקת צריכת רכיבי המזון השונים של הילד עם דגש על מספר רכיבי מזון החיוניים לגדילתו:
פחמימות – הפחמימות הן מקור האנרגיה של הגוף ומשמשות כמקור אנרגיה עיקרי בתהליכי גדילה ובניית תאים חדשים בגופו של הילד.
חלבונים – החלבונים הם אבני הבניין של הגוף ומהווים את חומר הגלם ממנו בונה הגוף תאים ורקמות ולכן חיוניים לתהליכי גדילה. חשוב להקפיד על צריכת חלבונים איכותיים.
שומנים  – השומן משמש כמאגר גדול של אנרגיה ונדרש לצרכי בניה והתבגרות. שומן בריא חיוני גם לספיגת ויטמינים מסיסים בשומן A, D, E,  ו K. חשוב להקפיד על שומן בריא בתפריט.
ויטמינים ומינרלים – ישנם כמה ויטמינים ומינרלים החיוניים במיוחד לצורך גדילה: ויטמין A, ויטמין C, ויטמין D, ברזל, אבץ וסידן. חשוב להקפיד שבתפריט הילד יהיו כל הרכיבים האלו בכמויות מספקות.

מה עושים אם הילד לא צורך מספיק מזון?
במקרים בהם לא מצליחים לשפר את צריכת המזון של הילד על-ידי תזונה בלבד יש צורך במתן העשרה תזונתית לילדים. קיימים בשוק מגוון של תוספי תזונה, אבל במקרה של ילד עם עיכוב בגדילה חשוב לבחור תוסף תזונה לילדים נמוכים ורזים שיביא לשיפור בגדילה.
PRO-UP זוהי אבקת העשרה תזונתית לילדים נמוכים ורזים שנבדקה במחקר מבוקר בבית חולים שניידר על ילדים בגילאי 3-9 בעלי קומה נמוכה ורזים. המחקר הוכיח כי צריכת מנה אחת של שייק ביום הובילה לשיפור משמעותי בגדילה של אותם ילדים. זהו תוסף תזונה לילדים נמוכים המכיל את כל רכיבי המזון הנדרשים בכמויות הרצויות: פחמימות, חלבונים, שומנים, וויטמינים ומינרלים החיוניים לגדילה שהוזכרו קודם לכן.

PRO-UP – פותח ומשווק על-ידי חברת הדסה ביימל שהיא חברה ישראלית מובילה בתחום אבקות ההעשרה המפתחת ומייצרת מגוון רחב של אבקות העשרה לבתי חולים, מוסדות סיעודיים ולמגוון גדול של מצבים רפואיים בהם נדרשת העשרה תזונתית. המוצר בעל כשרות גבוהה.

גלילה לראש העמוד