פתרונות תזונתיים לגדילה

הורים רבים לילדים נמוכים ו/או רזים מחפשים אבקת תזונה לצורך עליה במשקל ושיפור מדדי הגובה. האבקות מוגדרות לעיתים כאבקות תזונה לגדילה, אבקות תזונה לילד נמוך או אבקות תזונה לילדים. אותם הורים למעשה מתכוונים לכך שהם מחפשים עבור ילדם פתרונות תזונתיים שיעזרו לשפר את צריכת המזון שלו ובכך ישפרו את קצב הגדילה שלו.

על מנת שילד יוכל לשפר את קצב הגדילה שלו יש לאבחן קודם כל את סיבת העיכוב בגדילה. במידה ומדובר בעיכוב בגדילה על רקע אורגני (מחלה כלשהי) יש לטפל באותו גורם. אם אובחן ילד עם צליאק למשל, יש להעבירו לתזונה ללא גלוטן על מנת לשפר את ספיגת רכיבי המזון ובכך לשפר את קצב הגדילה שלו. במידה ולא אובחנה כל בעיה רפואית, יש לעבור אבחון תזונתי מקיף על-ידי תזונאי/ת קליני המתמחה בתחום זה. במסגרת האבחון יבחנו את סוגי המזון שהילד צורך, את כמויות המזון ואת רכיבי התזונה השונים שהוא מקבל מהמזון. במידה וצריכת המזון שלו אינה מספקת יומלצו שינויים בתזונה.

לעיתים, גם לאחר האבחון התזונתי המקיף והשינויים התזונתיים עדיין לא מצליחים להשיג שיפור בקצב הגדילה, כיוון שלמרות השיפור בצריכת המזון הילד לא מצליח להגיע לצריכת מזון מספיק טובה. תזונה לגדילה לילדים צריכה להכיל את כל רכיבי המזון הנדרשים לצורך גדילה בכמות מספקת, ולכן כאשר לא ניתן לקבל את כל הרכיבים הנדרשים מהמזון יש צורך להיעזר בתוסף תזונה לילדים.

איזה פתרונות תזונתיים קיימים בשוק עבור ילד עם עיכוב בגדילה?
ישנם בשוק מגוון פתרונות תזונתיים לילדים רזים, אולם יש רק מוצר אחד שמותאם לילדים נמוכים ורזים שנבדק מחקרית והוכח כיעיל.
PRO-UP – זוהי אבקת העשרה תזונתית לילדים נמוכים ורזים שנבדקה במחקר מבוקר בבית חולים שניידר על ילדים בגילאי 3-9 בעלי קומה נמוכה ורזים. המחקר הוכיח כי צריכת מנה אחת של שייק ביום הובילה לשיפור משמעותי בגדילה של אותם ילדים. זהו תוסף תזונה לילדים נמוכים המכיל את כל רכיבי המזון הנדרשים בכמויות הרצויות: פחמימות, חלבונים, שומנים, וויטמינים ומינרלים החיוניים לגדילה שהוזכרו קודם לכן.
PRO-UP  – פותח ומשווק על-ידי חברת הדסה ביימל שהיא חברה ישראלית מובילה בתחום אבקות ההעשרה המפתחת ומייצרת מגוון רחב של אבקות העשרה לבתי חולים, מוסדות סיעודיים ולמגוון גדול של מצבים רפואיים בהם נדרשת העשרה תזונתית. המוצר בעל כשרות גבוהה.

גלילה לראש העמוד